Ciąża - Badania w ciąży

ciąża, poród, połóg                                                                                                                                               Mijesca Galeria Filmy Sklepy Konkursy

Standardowe badania podczas ciąży
Podstawowe badania podczas ciąży. Sprawdź w którym jesteś tygodniu i jakie powinnaś przejść badania
Czytaj całość
 
Rodzaje badań specjalistycznych w ciąży
 • Zacznijmy od specjalistycznego USG. Podczas pierwszego USG ocenia się:

   - liczbę pęcherzyków płodowych, czyli szczegółowa ocena struktury jaja płodowego;
   - czynność serca płodu;
   - jego wymiary;
   - jego budowę;
   - budowę kosmówki, z której w przyszłości powstanie łożysko;
   - przezierność karkową - nieprawidłowości sugerują występowanie wad uwarunkowanych genetycznie- na przykład zespołu Downa.

 • Czytaj całość
   
  Badanie USG

  USG, czyli ultrasonografia, jest wykonywane w każdym okresie ciąży.

  Badanie USG zleca lekarz prowadzący Twoją ciążę. Tak, więc, możesz być poddana badaniu ultrasonograficznemu, już na samym początku ciąży. To wszystko zależy od Twojego lekarza. USG jest zwykle wykonywane w celu określenia wieku ciąży i najczęściej lekarz zleca takie badanie przed 12 tygodniem. W tak zw. I trymestrze ciąży.

  Czytaj całość
   
  Badania prenatalne

  Badania prenatalne polegają na rozpoznawaniu wad i ciężkich chorób płodu we wczesnym okresie ciąży. Mogą one dostarczyć rodzicom informacji o wadzie bądź chorobie genetycznej dziecka oraz sposobie dziedziczenia i skutkach, jakie pociąga za sobą urodzenie dziecka z wadą wrodzoną. Wskazują również na możliwości leczenia i rehabilitacji jak i na prognozy związane z postępem medycyny.

  Czytaj całość
   
  Badania u kobiet powyżej 35 lat

  Jeśli zaszłac w ciążę i właśnie skończyłas 35 lat to czeka Cię kilka dodatkowych badań w czasie ciąży, wszytskie tylkopo ty by sprawdzić, że wszystko jest w porządku.

  Test podwójny, tzw. test PAPP-A, ktory wykonuje się między 10 a 14 tygodniem ciąży

  Czytaj całość
   
  Badania zalecane przez lekarza

  Badania zalecane w czasie ciąży, poniżej znajdziesz listę najczęsciej zalecanych badań przez lekarzy ginekologów.

  Czytaj całość
   
  Karta ruchów płodu

  Karta ruchów płodu wg Cardiff metoda, za pomocą której kobieta w cięży kontroluje zdrowie płodu. Polega na liczeniu ruchów wykonywanych przez dziecko w ciągu dnia. Metoda ta polega na liczeniu i rejestracji ruchów wykonywanych przez dziecko w jamie macicy w kolejnych dniach począwszy od trzeciego trymestru ciąży.

  Czytaj całość
   
  USG w ciąży - 2D, 3D, 4D

  Podstawowa część badania USG ciąży odbywa się w obrazie dwuwymiarowym (tak zwanej prezentacji B), na którym obserwujemy przekroje wnętrza macicy i zarysy ciała płodu wraz z obrazem jego narządów wewnętrznych. Jest to najważniejsza część badania, umożliwiająca ocenę wielkości i kształtu różnych części ciała płodu, struktur anatomicznych, łożyska, ilości wód płodowych.

  Czytaj całość
   
  Interpretacja wyników badań krwi

  Interpretacja wyników badań krwi, normy wyników badań przedstawiamy w liście poniżej:

  Azot mocznikowy - badanie do oceny funkcji nerek.
  Norma we krwi: 7.1-16.3 mmol/l (10-23 mg%)

  Czytaj całość
   
  Interpretacja wyników badań moczu

  Interpretacja wyników badań moczu, normy wyników badań moczu


  Ilość dobowa moczu
  Norma: 0.6 - 2.0 l/dobe

  Czytaj całość
   
  Medycyna prenatalna, a bezpieczeństwo Tojego dziecka

  Ciąża to radosne oczekiwanie. To także niepokój związany z prawidłowym rozwojem dziecka. Przyszła mama powinna być świadoma zagrożeń, ale i możliwości współczesnej medycyny stojącej na straży bezpieczeństwa płodu – mówi lekarz ginekolog - położnik Jacek Franczak, specjalizujący się w badaniach prenatalnych przesiewowych, który opiekuje się pacjentkami Scanmed Universum w Krakowie.

   

  Czytaj całość
   
  Spodziewasz się dziecka? Umów się na pierwszą wizytę u ginekologa

  Każda ciąża powinna być prowadzona przez ginekologa-położnika możliwie od początku aż do porodu. Najlepiej jeśli przez całe dziewięć miesięcy przyszłą mamę prowadzi lekarz, przy którym czuje się ona swobodnie i komfortowo. Powinien odpowiadać na wszystkie pytania i rozwiewać wszelkie wątpliwości.

  Czytaj całość
   
  ECHO serca płodu

  ECHO serca płodu jest badaniem specjalistycznym wymagającym dużej wiedzy i doświadczenia lekarza oraz najwyższej klasy sprzętu ultrasonograficznego, z oprogramowaniem do badań prenatalnych i kardiologicznych.

  Badanie ECHO serca płodu trwa około 15 do 20 minut i powinno zostać wykonane na aparacie wysokiej klasy posiadającego odpowiednie oprogramowanie do oceny struktury oraz czynności serca (badania Dopplera).

  Czytaj całość
   

   

  W którym tygodniu poczułaś pierwsze ruchy dziecka?
   

   

  Reklamy

  POLECANE STRONY

  Ciąża

  Uroda