Ciąża - Poronienie

ciąża, poród, połóg                                                                                                                                               Mijesca Galeria Filmy Sklepy Konkursy

Poronienie
Niestereidowe leki przeciwbólowe w ciąży mogą zwiększyć ryzyko poronienia
Stosowanie środków przeciwbólowych we wczesnym okresie ciąży grozi zwiększonym ryzykiem poronienia - ostrzegają kanadyjscy naukowcy. Ich badania ukazały się w "Canadian Medical Association Journal".
Czytaj całość
 
Fragmenty białka odpowiedzialne za utratę ciąży?
Wszystko wskazuje na to, że białko ITI-H4, którego fragmenty można wykryć we krwi kobiet cierpiących na powtarzające się poronienia, odpowiedzialne jest za problemy z donoszeniem ciąży - informuje "Molecular BioSystems".
Czytaj całość
 
Krwotoki przyczyną jednej trzeciej zgonów przy porodzie
Prawie jedna trzecia z ponad 630 kobiet, które w ciągu minionych prawie 20 lat zmarły w Polsce z przyczyn położniczych, straciła życie z powodu krwotoku okołoporodowego. Opanowanie tego zjawiska wymaga dobrej diagnostyki i szybkiej reakcji - wskazują ginekolodzy.
Czytaj całość
 
Zagrożona ciąża nie musi oznaczać smutnego finału

Każda ciąża wiąże się z wizytami u lekarzy, badaniami i szczególnym dbaniem o zdrowie. Wszystko po to, by po 9 miesiącach rodzice mogli cieszyć się z przyjścia na świat nowego, zdrowego członka rodziny. Niekiedy ciąża wymaga jednak szczególnej uwagi i troski. Dzieje się tak w przypadku ciąży wysokiego ryzyka lub tzw. patologii ciąży. Co dokładnie kryje się pod tą nazwą i jak zareagować po otrzymaniu takiej informacji od lekarza tłumaczy prof. dr hab. n. med. Tomasz Niemiec, Dyrektor Klinik Położnictwa i Zdrowia Kobiety  w Szpitalu Medicover.

Czytaj całość
 
Po poronieniu

Przede wszystkim należy poczekać z podjęciem współżycia seksualnego przez co najmniej 2 tygodnie (nie należy także stosować przez ten okres tamponów). Część kobiet podejmuje je dopiero po pierwszej miesiączce po poronieniu, która pojawia się zwykle 4-6 tygodni po stracie ciąży.

Czytaj całość
 
Co robić gdy to się zdarzy

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów, niezależnie od stopnia ich nasilenia kobieta powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Tylko lekarz może bowiem ocenić stopień zagrożenia. W zależności od oceny , lekarz wdroży odpowiedni sposób postępowania.

 

Czytaj całość
 
Objawy poronienia

Rozróżniamy trzy rodzaje poronień:

 • zagrażające
  O poronieniu zagrażającym mówimy wówczas, jeżeli w trakcie trwania ciąży dochodzi do :
  • plamienia lub krwawienia z pochwy
  • dolegliwości bólowych w podbrzuszu
 • Czytaj całość
   
  Rodzaje poronień

  Poronienie to oddzielenie się elementów jaja płodowego w macicy bez możliwości rozwoju płodu poza macicą; możliwość przeżycia płodu jest podstawą do prawnych i naukowych rozważań oraz różnych definicji zarówno ośrodków lokalnych, jak i/lub centrów medycznych; jakkolwiek za możliwy do przeżycia uważa się płód o masie przynajmniej 500 g i/lub w wieku ciążowym powyżej 20 tygodnia;

  Czytaj całość
   
  Poronienie

  Poronienie to powikłanie ciąży polegające na samoistnym wydaleniu jaja płodowego w okresie, w którym dziecko nie jest zdolne do życia poza łonem matki.

  Czytaj całość
   

   

  W którym tygodniu poczułaś pierwsze ruchy dziecka?
   

   

  Reklamy

  POLECANE STRONY

  Ciąża

  Uroda